Σχετικά με εμάς.
|
Οι MiTh Photography είναι μια ομάδα ανθρώπων, φίλων, συνεργατών που τους ένωσε το κοινό τους πάθος, που δεν είναι άλλο από το να αποτυπώσουν την ομορφιά αυτού του κόσμου, την αξία των ιδιαιτέρων στιγμών της ζωής, τις αναμνήσεις που ο χρόνος δεν θα μπορέσει ποτέ να ξεθωριάσει...
Οι MiTh Photography είναι ο Θάνος, η Σοφία, είσαι ΕΣΥ που θα ταξιδέψεις μαζί μας και θα γίνεις μέρος των αναμνήσεων μας. MiTh Photography is a group of people, friends, collaborators united by their common passion, which is none other than capturing the beauty of this world, the value of life's special moments, the memories that time will never be able to fade away...
MiTh Photography is Thanos, Sofia, and YOU who will journey with us and become a part of our memories. |
Η ιστορία μας ως τώρα.
|
Να σας συστηθώ λοιπόν... Είμαι ο Θάνος. Για εμένα η φωτογραφία ξεκίνησε ως χόμπι - ένα ταξίδι από τις πρώτες μου εμπειρίες με μηχανές φιλμ μέχρι την αποδοχή της ψηφιακής εποχής με μικροσκοπικές φωτογραφικές μηχανές. Κάθε κλικ του κλείστρου απαθανάτιζε όχι μόνο σκηνές, αλλά και συναισθήματα και μνήμες που άναψαν την επιθυμία να μοιραστώ την οπτική μου με άλλους.
Το 2014, εξοπλισμένος με χρόνια φωτογραφικών γνώσεων και σταδιακά αποκτηθέντα εξοπλισμού, πήρα την αποφασιστική απόφαση να ιδρύσω τους MiTh Photography. Το όνομα "MiTh" είναι φόρος τιμής στον φίλο μου Μιχάλη, ο οποίος άναψε το πάθος μου χαρίζοντάς μου την πρώτη μου ψηφιακή μηχανή DSLR - ένα καθοριστικό γεγονόςπου με οδήγησε σε αυτήν την καλλιτεχνική πορεία. Σταδιακά η ιδέα των MiTh Photography εξελίχθηκε σε ομάδα με ανθρώπους με κοινά οράματα, στόχους και όνειρα, μία ομάδα που μέσα απο την ιδιαιτερότητα της, φροντίζει με υπευθυνότητα, επαγγελματικότητα και ανθρώπινη προσέγγιση να ολοκλήρώσει κάθε σας ανάγκη για φωτογραφική κάλυψη . Οι υπηρεσίες που μπορούμε να σας προσφέρουμε ως MiTh Photography είναι η φωτογράφηση της κοινωνική σας εκδήλωσης, του επαγγελματικού σας χώρου ή δραστηριότητας και γενικά οτιδήποτε έχει να κάνει με φωτογράφηση αφού πρώτα συζητήσουμε τις επιθυμίες και τις ανάγκες που θα προκύψουν απο το ενδιαφέρον σας απο μια ενδεχόμενη συνεργασία. Αυτό που μας ξεχωρίζει είναι η δέσμευσή μας για υπεύθυνη, επαγγελματική και προσωπική εξυπηρέτηση. Εκτιμούμε τις μνήμες κάθε πελάτη ως ανεκτίμητους θησαυρούς, διασφαλίζοντας ότι κάθε εικόνα που αποτυπώνουμε διηγείται μια ιστορία που θα διατηρείσει τις αγαπημένες σας στιγμές για μια ολόκληρη ζωή. Για αυτό μην διστάσετε να έρθετε σε επαφή μαζί μου, να συζητήσουμε την οποιαδήποτε ενδεχόμενη μας συνεργασία, το επιτυχημένο αποτέλεσμα της οποίας εγγυάται το πάθος και η αγάπη για την τέχνη αυτή που ξεφεύγει απο τα στενά όρια της επαγγελματικής απασχόλησης. Με εκτίμηση MiTh Photography (Θάνος) |
MiTh Photography began as a passion project, born out of a love for capturing life's fleeting moments and preserving them in timeless images. It started with humble beginnings, fueled by amateur enthusiasm and a growing interest in photography.
For me, Thanos, photography started as a hobby—a journey from my early experiences with film cameras to embracing the digital age with compact cameras. Each click of the shutter captured not just scenes, but emotions and memories that sparked a desire to share my perspective with others. In 2014, equipped with years of photographic knowledge and steadily acquired equipment, I made the pivotal decision to establish MiTh Photography. The name "MiTh" pays homage to my friend Michalis, who ignited my passion by gifting me my first digital DSLR camera—a pivotal moment that set me on this artistic path. As MiTh Photography evolved, it became more than just my endeavor. It grew into a collaborative effort with like-minded individuals—Sofia and many others—who shared a vision for capturing the essence of life through their lenses. Our mission expanded beyond personal projects to offering professional services. We specialize in photographing social events, professional spaces, and various activities, tailoring our approach to meet each client's unique needs and desires. What sets MiTh Photography apart is our commitment to responsible, professional, and personable service. We value each client's memories as priceless treasures, ensuring that every image we capture tells a story and preserves cherished moments for a lifetime. As we continue this journey, we invite you to join us, share your experiences, and become part of the MiTh Photography story—a story of passion, creativity, and the art of freezing time through photography. With warm regards, Thanos and the MiTh Photography Team |